In dit programma kruipen de leerlingen in de huid van een 17de eeuwse scheepstekenaar. Waar gingen de reizen naartoe, en wat kwam je onderweg tegen? Na een spannende museumrondleiding langs verre bestemmingen, maken de leerlingen een landkaart met zelfgemaakte inkt.

Ontdekkers en Reizigers sluit aan bij vernieuwde kerndoelen: 27, 35, 36, 37

Voorbereiding op school

Wij raden aan om het bezoek goed voor te bereiden. Hoe beter de leerlingen op het bezoek zijn voorbereid, hoe meer ze uit het programma halen. Download hieronder de lesbrief en kant en klare les voor in de klas.

1. Lesbrief bij voorbereidende les Ontdekkers en Reizigers

2. Voorbereidende les Rijksmuseum Ontdekkers en Reizigers

Ontdek hier de verhalen achter De Nachtwacht

Meer online lesmateriaal vind je hier

PRAKTISCH

  • Per 15 leerlingen verwachten we minimaal één en maximaal twee begeleiders (SO meer mogelijk)

  • Het programma duurt 2 uur

  • Het programma begint in de Teekenschool (Hobbemastraat 25, in de tuin tegenover het Zuiderbad). Meld je, het liefst 10 minuten voor aanvang, aan bij de receptie van de Teekenschool

  • Een boeking kan niet geannuleerd of gewijzigd worden, tenzij het Rijksmuseum oordeelt dat er sprake is van evidente overmacht

Vragen?

Stel ze via onderwijs@rijksmuseum.nl

Onderwijsnieuwsbrief

Blijf op de hoogte en schrijf je hier in.

Gratis busvervoer mogelijk?
  • Prijs per klas €285
  • Max. 32 leerlingen per klas
  • Max. 64 leerlingen in totaal
  • Groep 5 t/m 8
  • Speciaal onderwijs