Jongens wil je vreugd vermeeren, Wilt in deeze prent studeeren, Want het is van tetjeroen, Die een ieder kon voldoen. / Zoo gy u meer wilt verblyen, Maak hier van dan schilderyen, Snyt ze uit mooi na de zwier, En plak ze dan op bord papier

Jacobus Thompson (I) (vermeld op object), 1791 - 1812

Blad met 24 voorstellingen over de vele vaardigheden en kunsten van Tetjeroen. Onder elke afbeelding een tweeregelig vers. Genummerd rechtsboven: No. 52.

  • Soort kunstwerkprent, volksprent
  • ObjectnummerRP-P-OB-200.750
  • Afmetingenblad: hoogte 416 mm x breedte 332 mm
  • Fysieke kenmerkenhoutsnede en tekst in boekdruk

Ontdek verder

Identificatie

  • Titel(s)

    Jongens wil je vreugd vermeeren, Wilt in deeze prent studeeren, Want het is van tetjeroen, Die een ieder kon voldoen. / Zoo gy u meer wilt verblyen, Maak hier van dan schilderyen, Snyt ze uit mooi na de zwier, En plak ze dan op bord papier (titel op object)

  • Objecttype

  • Objectnummer

    RP-P-OB-200.750

  • Beschrijving

    Blad met 24 voorstellingen over de vele vaardigheden en kunsten van Tetjeroen. Onder elke afbeelding een tweeregelig vers. Genummerd rechtsboven: No. 52.

  • Opschriften / Merken

    • verzamelaarsmerk, verso, gestempeld: Lugt 2760
    • opschrift, recto links, handgeschreven in bruine inkt: ‘vieren / twintig / Prentjes / Ao 1812 / Klaas / De Geus / Zijn / Hilliggie / Oudn / Jaar / Dat is / Waar / Hoor je / Weel / Ao 1812’

Vervaardiging

  • Vervaardiging

    • uitgever: Jacobus Thompson (I) (vermeld op object), Rotterdam
    • prentmaker: anoniem, Nederland
  • Datering

    1791 - 1812

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    houtsnede en tekst in boekdruk

  • Afmetingen

    blad: hoogte 416 mm x breedte 332 mm


Dit werk gaat over

  • Onderwerp


Verwerving en rechten

  • Credit line

    Schenking van de heer F.G. Waller, Amsterdam

  • Verwerving

    schenking 1923

  • Copyright


Documentatie


Duurzaam webadres