Volgelingen van Bacchus in een landschap

anoniem, 1560 - 1570

Centraal een dansende Bacchante, links een Sater en faun, een putto en geit. Rechts twee putti die een vat vol druiven op hun schouders dragen. Op de achtergrond een stad op een heuvel.

  • Soort kunstwerkprent, albumblad
  • ObjectnummerRP-P-OB-105.244
  • Afmetingenplaatrand: hoogte 173 mm x breedte 243 mm, blad: hoogte 274 mm x breedte 425 mm
  • Fysieke kenmerkenets; bevestigd op inzetstrook

Identificatie

  • Titel(s)

    Volgelingen van Bacchus in een landschap

  • Objecttype

  • Objectnummer

    RP-P-OB-105.244

  • Beschrijving

    Centraal een dansende Bacchante, links een Sater en faun, een putto en geit. Rechts twee putti die een vat vol druiven op hun schouders dragen. Op de achtergrond een stad op een heuvel.

  • Opschriften / Merken

    • watermerk: sirene in cirkel onder zespuntige ster A-B (Woodward, nr. 91-92) (montage)
    • verzamelaarsmerk, verso, gestempeld: Lugt 2228
    • nummer, recto linksboven, handgeschreven in bruine inkt: ‘47’
    • verzamelaarsmerk, verso, gestempeld: Lugt 2760

Vervaardiging

  • Vervaardiging

    • prentmaker: anoniem, Italië
    • naar prent van Battista Franco, Venetië
    • naar ontwerp van Giulio Romano, Mantua
    • uitgever: Domenico Zenoi (vermeld op object), Venetië
  • Datering

    1560 - 1570

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    ets; bevestigd op inzetstrook

  • Afmetingen

    • plaatrand: hoogte 173 mm x breedte 243 mm
    • blad: hoogte 274 mm x breedte 425 mm

Toelichting

  • Folio 47 uit het prentalbum van Johann Georg I. Zobel von Giebelstadt (Röttingen 1543-07-20 - Bamberg 1580-09-07), de latere bisschop van Bamberg. Het album is vermoedelijk samengesteld tussen 1568 en 1570 in Venetië. Het album werd in 1999 uit elkaar genomen door een antiquair. De in totaal 124 folio's met prenten uit het "Zobel Album" werden aangekocht door verschillende musea en privéverzamelingen. De grootste groep (68 folio's) bevindt zich in de collectie van het Rijksmuseum. Spiegelbeeldige kopie naar een prent van Giovanni Battista Franco (RP-P-H-H-128). Franco kopieerde de voorstelling hoogstwaarschijnlijk naar een ontwerp van Giulio Romano, aldus Bartsch. Bovenste helft van een folio met twee prenten. Onderste helft is vermist.


Dit werk gaat over

  • Onderwerp


Verwerving en rechten

  • Credit line

    Aankoop uit het F.G. Waller-Fonds

  • Verwerving

    aankoop 2000

  • Copyright


Documentatie

  • Joyce G. H. Zelen, The Print Album of Johann Georg Zobel: Reconstruction and Analysis (Masterscriptie, Radboud Universiteit Nijmegen), Nijmegen 2013, p. 192-193, nr. 47.


Gerelateerde objecten

  • Gerelateerd


Duurzaam webadres