Vijf zwaardstootplaten (tsuba)

Kunihiro, 1800 - 1900

Het kleine vlak van de zwaardstootplaat is een mooie uitdaging om binnen een beperkt formaat een compositie in te passen. Vaak is er gebruikgemaakt van figuren langs de rand of in uitsparingen om de versiering een verhalend karakter te geven. Accenten in zilver, goud of brons verlevendigen de voorstellingen.

  • Soort kunstwerktsuba
  • ObjectnummerAK-MAK-1038
  • Afmetingenhoogte 7,3 cm x breedte 7 cm

Identificatie

  • Titel(s)

    • Vijf zwaardstootplaten (tsuba)
    • Zwaardstootplaat
  • Objecttype

  • Objectnummer

    AK-MAK-1038

  • Beschrijving

    Afgerond rechthoekige tsuba met verhoogde rand; afbeelding in verzonken reliëf van de "demonendoder" Shoki die een duiveltje door één van de ryo-hitsu jaagt; enkele details in goud, zilver, koper en shibuichi; gesigneerd "kunihiro".


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    Kunihiro, Japan

  • Datering

    1800 - 1900

  • Zoek verder op

  • School / Stijl


Materiaal en techniek

  • Afmetingen

    hoogte 7,3 cm x breedte 7 cm


Verwerving en rechten

  • Credit line

    Bruikleen van de Koninklijke Vereniging van Vrienden der Aziatische Kunst (legaat Westendorp-Osieck, 1968)

  • Copyright

  • Herkomst

    …; collection of Herman Karel Westendorp (1868-1941), Amsterdam, 1941;{Note RMA.} his widow Betsy Westendorp-Osieck (1880-1968), Amsterdam, by whom bequeathed to the Vereniging van Vrienden der Aziatische Kunst, 1968;{note RMA.} from whom on loan to the museum, 1972


Documentatie

  • Shinkichi Hara, Die Meister der japanischen Schwertzieraten, Hamburg 1931-1932, p. 58.


Duurzaam webadres