Vaas, veelkleurig beschilderd met Chinezen in uitgespaarde vierpassen in een band met Indianische Blumen op een gele fond

Meissener Porzellan Manufaktur, ca. 1730 - ca. 1735

Twee vazen. Porselein. Meissen, ca. 1730 - 1735.

  • Soort kunstwerkvaas, decoratief object
  • ObjectnummerBK-17373-B
  • Afmetingengeheel: hoogte 32,5 cm x diameter 20,4 cm

Identificatie

  • Titel(s)

    Vaas, veelkleurig beschilderd met Chinezen in uitgespaarde vierpassen in een band met Indianische Blumen op een gele fond

  • Objecttype

  • Objectnummer

    BK-17373-B

  • Beschrijving

    Vaas van beschilderd porselein. De vaas heeft een afgeplat bolvormig lichaam en een lange slanke hals. Het lichaam is versierd met een brede band van Indianische Blumen op een bruin gespikkelde gele fond, waarin drie accoladevormige vierpassen met gouden randen zijn uitgespaard. Daarin is steeds een staande Chinees bij bloemen en een hek geschilderd. Ook de hals is versierd met Indianische Blumen op een bruin gespikkelde gele fond. De vaas is gemerkt.

  • Opschriften / Merken

    • vormersmerk, onderzijde, ingekrast: ‘X (Rückert 1996, afb. 6, nr. 33)’
    • fabrieksmerk, onderzijde, gschilderd in onderglazuurblauw: ‘AR’

Vervaardiging

  • Vervaardiging

    • porseleinfabriek: Meissener Porzellan Manufaktur, Meissen
    • porseleinmodelleur: Johann Daniel Rehschuh, Meissen
  • Datering

    ca. 1730 - ca. 1735

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Afmetingen

    geheel: hoogte 32,5 cm x diameter 20,4 cm


Verwerving en rechten

  • Copyright

  • Herkomst

    See the provenance for BK-17373-A.

  • Opmerkingen

    Deze herkomstzin is geformuleerd met een speciale focus op de periode 1933-45 en zou daarom nog onvolledig kunnen zijn. Er kan aanvullende herkomstinformatie in het museum aanwezig zijn. Indien het object een mogelijk niet-heldere of incomplete herkomst heeft voor de periode 1933-45, ontvangt het museum graag aanvullende informatie met betrekking tot de Tweede Wereldoorlog-periode.


Documentatie

  • Cet.tent. Deutsche Kunst-Ausstellung, Dresden 1899, p. 76, cat.nr. 1, afb. p. 75.


Gerelateerde objecten

  • Gerelateerd


Duurzaam webadres