Torentje in de Rue de la Tixéranderie in Parijs

Charles Meryon (vermeld op object), 1852

Torentje aan de noordkant van het oude Hôtel de Ville in de Rue de la Tixéranderie. De kunstenaar week af van de realiteit en voegde bijvoorbeeld de begroeiing en muurankers toe aan de gevel. Ook maakte hij het pand hoger en smaller waardoor de verticale werking vergroot werd. De figuren op straat zijn verhoudingsgewijs heel klein.

  • Soort kunstwerkprent
  • ObjectnummerRP-P-1990-196
  • Afmetingenplaatrand: hoogte 241 mm x breedte 130 mm
  • Fysieke kenmerkenets op papier verdâtre

Identificatie

  • Titel(s)

    • Tourelle de la Rue de la Tixéranderie
    • Torentje in de Rue de la Tixéranderie in Parijs
  • Serietitel(s)

    Eaux-Fortes sur Paris

  • Objecttype

  • Objectnummer

    RP-P-1990-196

  • Beschrijving

    Torentje aan de noordkant van het oude Hôtel de Ville in de Rue de la Tixéranderie. De kunstenaar week af van de realiteit en voegde bijvoorbeeld de begroeiing en muurankers toe aan de gevel. Ook maakte hij het pand hoger en smaller waardoor de verticale werking vergroot werd. De figuren op straat zijn verhoudingsgewijs heel klein.

  • Opschriften / Merken

    • verzamelaarsmerk, verso midden onder, gestempeld: Lugt 2228
    • verzamelaarsmerk, verso onder, gestempeld: verzamelaarsmerk R. Vroom schild met wapen van Amsterdam en gekroond schild met onduidelijk wapen (niet bij Lugt)
    • verzamelaarsmerk, recto rechtsonder, gestempeld: Lugt 1816d
  • Catalogusreferentie

    • Delteil 29-2(3)
    • Schneiderman (Meryon) 24-3(5)

Vervaardiging

  • Vervaardiging

    • prentmaker: Charles Meryon (vermeld op object), Frankrijk
    • naar ontwerp van Charles Meryon
  • Datering

    1852

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    ets op papier verdâtre

  • Afmetingen

    plaatrand: hoogte 241 mm x breedte 130 mm


Toelichting

  • Afkomstig uit album met titel Eaux-Fortes par Meryon. Het album bevatte een titelblad en twaalf prenten op opzetvellen welke bij elkaar waren gebracht door het Ministère de l'intérieur te Parijs op voorspraak van Jules Niels. Vanwege de kwetsbaarheid van de prenten zijn deze uit het album gehaald en wordt de oude band met lege opzetvellen in de collectie van het RMA bewaard. Deze ets bevond zich op opzetvel p. 12 in het album. Meryon was van plan om een serie stadsgezichten van Parijs in een album uit te geven. De serie losse prenten staat bekend onder de titel Eaux-Fortes sur Paris. Waarschijnlijk heeft Meryon in enkele gevallen op verzoek series gedrukt zoals voor het Parijse ministerie (De Groot 1991, p. 23, 24).


Dit werk gaat over

  • Onderwerp

  • Plaats


Verwerving en rechten

  • Credit line

    Schenking van de familie Vroom-van Beers, Helmond

  • Verwerving

    schenking 1990

  • Copyright


Documentatie


Gerelateerde objecten

  • Gerelateerd


Duurzaam webadres