Schetsboek met 20 bladen

Marius Bauer, 1924 - 1925

Schetsboek bestaande uit 20 bladen met schetsen gemaakt in Ceylon met voornamelijk olifanten in het oerwoud, straatgezichten, figuurstudies en tempels met beelden van Hindoeïstische goden.

  • Soort kunstwerkschetsboek
  • ObjectnummerRP-T-1949-675
  • Afmetingenschetsboek: hoogte 233 mm x breedte 315 mm x diepte 8 mm, opengeslagen schetsboek: breedte 637 mm
  • Fysieke kenmerkenpotlood, zwart krijt en penseel in kleuren; boekband van blauw karton met opdruk 'schetsboek' in zwart, zwart linnen boekrug

Identificatie

  • Titel(s)

    Schetsboek met 20 bladen

  • Objecttype

  • Objectnummer

    RP-T-1949-675

  • Beschrijving

    Schetsboek bestaande uit 20 bladen met schetsen gemaakt in Ceylon met voornamelijk olifanten in het oerwoud, straatgezichten, figuurstudies en tempels met beelden van Hindoeïstische goden.

  • Opschriften / Merken

    • verzamelaarsmerk, achterste schutblad, gestempeld: Lugt 2228
    • datum, achterste schutblad, handgeschreven: ‘1925’

Vervaardiging

  • Vervaardiging

    • tekenaar: Marius Bauer, Sri Lanka
    • tekenaar: Marius Bauer, Kandy (voormalige natie)
  • Datering

    1924 - 1925

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    potlood, zwart krijt en penseel in kleuren; boekband van blauw karton met opdruk 'schetsboek' in zwart, zwart linnen boekrug

  • Afmetingen

    • schetsboek: hoogte 233 mm x breedte 315 mm x diepte 8 mm
    • opengeslagen schetsboek: breedte 637 mm

Toelichting

  • Bladen 2, 3, 5, 6, 8, 9, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 25, 27 t/m 33, 35 en 37 t/m 39 zijn blanco.


Dit werk gaat over

  • Onderwerp

  • Plaats


Verwerving en rechten

  • Credit line

    Schenking van mevrouw J. Bauer-Stumpff

  • Verwerving

    schenking 1949

  • Copyright

  • Herkomst

    ? Collection of the artist; his widow, Johanna Bauer-Stumpff (1873-1964), Amsterdam; by whom donated to the museum, 1949

  • Opmerkingen

    Deze herkomstzin is geformuleerd met een speciale focus op de periode 1933-45 en zou daarom nog onvolledig kunnen zijn. Er kan aanvullende herkomstinformatie in het museum aanwezig zijn. Indien het object een mogelijk niet-heldere of incomplete herkomst heeft voor de periode 1933-45, ontvangt het museum graag aanvullende informatie met betrekking tot de Tweede Wereldoorlog-periode.


Documentatie


Gerelateerde objecten

  • Onderdelen


Duurzaam webadres