Schansen bij Bergen op Zoom en Steenbergen en langs de Schelde, ca. 1622

Dirk Stoop (mogelijk), 1649 - 1651

Blad met twee voorstellingen. Boven het mislukte beleg van Bergen op Zoom door het Spaanse leger, 1622. Onder een kaart van het gebied rond de Schelde met de Spaanse en Hollandse schansen.

  • Soort kunstwerkprent, historieprent
  • ObjectnummerRP-P-1884-A-8133
  • Afmetingenplaatrand: hoogte 292 mm x breedte 362 mm
  • Fysieke kenmerkenets

Identificatie

  • Titel(s)

    • Schantzen by Bergen op Zoom en Steenbergen / Schantzen der Spaense en Hollanderen aen de Schelde als mede der Spaenschen aenslach op Zeelandt (titel op object)
    • Schansen bij Bergen op Zoom en Steenbergen en langs de Schelde, ca. 1622
  • Objecttype

  • Objectnummer

    RP-P-1884-A-8133

  • Beschrijving

    Blad met twee voorstellingen. Boven het mislukte beleg van Bergen op Zoom door het Spaanse leger, 1622. Onder een kaart van het gebied rond de Schelde met de Spaanse en Hollandse schansen.

  • Catalogusreferentie

    FMH 1469-B


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    prentmaker: Dirk Stoop (mogelijk), Noordelijke Nederlanden

  • Datering

    1649 - 1651

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    ets

  • Afmetingen

    plaatrand: hoogte 292 mm x breedte 362 mm


Toelichting

  • In het inventarisboek: Dit is de zesde prent van de door Weigel beschreven (p 166) suite van vijf stuks, voorkomende in het leven van Frederik Hendrik, door Commelin. Dit is: I. Commelin, Frederick Hendrick van Nassauw Prince van Orangien : zyn leven en bedryf, Amsterdam 1651, fol. 35. Niet in Frederik Muller; door het RPK toegevoegd nummer. De bovenste voorstelling is gekopieerd naar de prent in het Stedenboek van Blaeu uit 1649.


Dit werk gaat over

  • Onderwerp

  • Plaats

  • Periode

    1622


Verwerving en rechten


Duurzaam webadres