Proef van grafische techniek met verklarende tekst

Cornelis Ploos van Amstel, 1736 - 1798

De prent en tekst liggen los achterin een album.

  • Soort kunstwerkprent
  • ObjectnummerRP-P-2016-840
  • Afmetingenblad: hoogte 238 mm x breedte 175 mm, plaatrand: hoogte 177 x breedte 105
  • Fysieke kenmerkenproef van doordruk en blinddruk, mogelijk gedrukt van twee platen; geschreven tekst in rood krijt, opgeplakt stuk calqueerpapier; aangehecht een brief met geschreven tekst in rood krijt

Identificatie

  • Titel(s)

    Proef van grafische techniek met verklarende tekst

  • Objecttype

  • Objectnummer

    RP-P-2016-840

  • Beschrijving

    De prent en tekst liggen los achterin een album.

  • Opschriften / Merken

    • opschrift, recto onderaan, geschreven: ‘alle Proeven die gedaan zyn waren goet/ in het erste byten maar met het tweede en met starker/ waater ging nit alleen de bovenste maar ook de/ onderste grond weg: ... die grond is veel te nats/hart(?)’ (Handgeschreven door Ploos van Amstel?)
    • opschrift, aangehecht papier, geschreven: ‘twee koperen plaaten darvan/ de eene gebrukt word tot een/ doortrek om de gauwighyt/ tot 't Franse Werk/ gebruik Foelie van Tin is/ beeter als papier, want/ word nit nat en het heeft oc(?) geen Nerf, zoo/als het papier’ (Handgeschreven door Ploos van Amstel?)

Vervaardiging

  • Vervaardiging

    vervaardiger: Cornelis Ploos van Amstel, Amsterdam

  • Datering

    1736 - 1798

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    proef van doordruk en blinddruk, mogelijk gedrukt van twee platen; geschreven tekst in rood krijt, opgeplakt stuk calqueerpapier; aangehecht een brief met geschreven tekst in rood krijt

  • Afmetingen

    • blad: hoogte 238 mm x breedte 175 mm
    • plaatrand: hoogte 177 x breedte 105

Verwerving en rechten


Gerelateerde objecten

  • Gerelateerd


Duurzaam webadres