Portret van Jan van Huysum

Arnold Boonen, ca. 1720

Jan van Huysum was de beroemdste bloemstilleven-schilder van de 18de eeuw. Op dit portret is hij eind dertig, de leeftijd waarop hij zijn eerste successen oogstte. Wellicht schilderde Boonen dit portret in ruil voor een bloemstilleven. De zwierige omslagdoek en het gordijn geven het schilderij gewichtigheid, maar het open hemd maakt het wat huiselijker.

  • Soort kunstwerkschilderij
  • ObjectnummerSK-A-5008
  • Afmetingenhoogte 99,2 cm x breedte 84 cm
  • Fysieke kenmerkenolieverf op doek

Identificatie

  • Titel(s)

    Portret van Jan van Huysum

  • Objecttype

  • Objectnummer

    SK-A-5008

  • Beschrijving

    Een portret van de bloemstillevenschilder Jan van Huysum met palet en penselen in de linkerhand en een tekening van een bloeiende plant in zijn rechterhand. De schilder leunt tegen een balustrade waarop twee tekeningen liggen, de bovenste van een landschap. Van Huysum is gekleed in een wit, open onderhemd met daaroverheen een lila met geel gevoerd hemd. Een dieppaarse mantel is half om zijn schouders geslagen. Hij draagt een lange, wit bepoederde pruik. De schilder is naar links gekeerd maar kijkt naar rechts het beeld uit. Links een dieprood gordijn.


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    schilder: Arnold Boonen, Noordelijke Nederlanden

  • Datering

    ca. 1720

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    olieverf op doek

  • Afmetingen

    hoogte 99,2 cm x breedte 84 cm


Dit werk gaat over

  • Persoon

  • Onderwerp


Verwerving en rechten

  • Credit line

    Schenking van een particulier

  • Verwerving

    schenking 2010-12-16

  • Copyright

  • Herkomst

    Inv.;…; anonymous sale, London (Christie’s), 30 January 1981, no. 31, as a self-portrait by Justus van Huysum;…; anonymous sale, Amsterdam (Sotheby’s), 11 November 2008, no. 59, to Johannes Hendricus Stefels, Nieuwersluis;{Copy RMA.} …; donated by a private collector, through the mediation of Jan Six, to the museum, 2010

  • Opmerkingen

    Deze herkomstzin is geformuleerd met een speciale focus op de periode 1933-45 en zou daarom nog onvolledig kunnen zijn. Er kan aanvullende herkomstinformatie in het museum aanwezig zijn. Indien het object een mogelijk niet-heldere of incomplete herkomst heeft voor de periode 1933-45, ontvangt het museum graag aanvullende informatie met betrekking tot de Tweede Wereldoorlog-periode.


Documentatie

    • Josephina de Fouw, Jenny Reynaerts, Matthias Ubl, Gregor J.M. Weber & Lisanne Wepler, 'Acquisitions : paintings', In: The Rijksmuseum Bulletin 63 (2015) p. 100-102
    • F. Meijer, 'De Portretten van Jan van Huysum door Arnold Boonen en anderen', in: Oud Holland, 108 (1994), no. 3, p. 128-130, fig. 4

Gerelateerde objecten

  • Gerelateerd


Duurzaam webadres