Portret van Pasquier Quesnel

Jacob Gole, 1714

De Franse theoloog en Jansenist Pasquier Quesnel op 80-jarige leeftijd. De handgeschreven tekst onder de prent vermeldt dat de geportretteerde echter niet Pasquier Quesnel is, maar een andere persoon.

  • Soort kunstwerkprent
  • ObjectnummerRP-P-OB-17.078
  • Afmetingenplaatrand: hoogte 290 mm x breedte 212 mm
  • Fysieke kenmerkenmezzotint en gravure

Identificatie

  • Titel(s)

    Portret van Pasquier Quesnel

  • Objecttype

  • Objectnummer

    RP-P-OB-17.078

  • Beschrijving

    De Franse theoloog en Jansenist Pasquier Quesnel op 80-jarige leeftijd. De handgeschreven tekst onder de prent vermeldt dat de geportretteerde echter niet Pasquier Quesnel is, maar een andere persoon.

  • Opschriften / Merken

    • opschrift, recto, geschreven in pen: ‘Dit portret is door Printkooper 't Amsterdam woonagtig uitgegaeven en alomme voor / al in Vrankrijk versonden als 't portret van P. Quesnel. 't is egter in geenen deele / zijn portret maar van een Fransche Predikant die te [...] bef en 't kleedr wat / veranderd is om de gedaante van een priester daar aan te geeven. Dit heeft die / Printkooper in zijn eijgen huijs zelfs beleeden aan Pater Quesnel en ander- / re vrinden met de welke Pater Quesnel dien printkooper aan zijn [...] / gesprooken heeft zonder echter zig kend te maaken. ik heb / dit alles uijt den eygen mond van Pater Quesnel. / [...]’
    • verzamelaarsmerk, verso, gestempeld: Lugt 2228
  • Catalogusreferentie

    Hollstein Dutch 110


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    prentmaker: Jacob Gole, Amsterdam

  • Datering

    1714

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    mezzotint en gravure

  • Afmetingen

    plaatrand: hoogte 290 mm x breedte 212 mm


Dit werk gaat over

  • Persoon


Verwerving en rechten


Documentatie


Duurzaam webadres