Oude vrouw en de Dood

Hans Holbein (II), 1524 - 1526

Oude vrouw loopt krom met een stok en naast haar danst de Dood in het gezelschap van een skelet dat speelt op een xylofoon. In de marge boven de prent staat de tekst Ecle. XXX.

  • Soort kunstwerkprent, boekillustratie
  • ObjectnummerRP-P-OB-4509M(R)
  • Afmetingenbeeld: hoogte 65 mm x breedte 50 mm
  • Fysieke kenmerkenhoutsnede

Identificatie

  • Titel(s)

    Oude vrouw en de Dood

  • Serietitel(s)

    Dodendans

  • Objecttype

  • Objectnummer

    RP-P-OB-4509M(R)

  • Beschrijving

    Oude vrouw loopt krom met een stok en naast haar danst de Dood in het gezelschap van een skelet dat speelt op een xylofoon. In de marge boven de prent staat de tekst Ecle. XXX.

  • Catalogusreferentie

    Hollstein German 99-25


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    • prentmaker: Hans Holbein (II)
    • bloksnijder: Hans Lützelburger
  • Datering

    • 1524 - 1526
    • 1538
  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    houtsnede

  • Afmetingen

    beeld: hoogte 65 mm x breedte 50 mm


Toelichting

  • De houtblokken werden voor 1526 vervaardigd door Hans Lützelburg en pas in 1538 voor het eerst gebruikt als boekillustraties in: Les simulachres & historiees faces de la mort avtant elegamment pourtraictes que artificiellement imaginées... a Lyon, Soubsz l'escu de Coloigne, MDXXXVIII, (M. en G. Trechsel, voor F. Frellon in Lyon), 1538. Later verschenen nog andere uitgaven.


Dit werk gaat over

  • Onderwerp


Verwerving en rechten


Gerelateerde objecten

  • Gerelateerd


Duurzaam webadres