Ontwerp voor een zaalstuk: musicerend gezelschap in tuin

Dionys van Nijmegen, 1756

Ontwerp voor een schildering. Ontwerptekening gemaakt in opdracht van Mr. Huijbert van Rijckevorsel (1709-1770) voor een vertrek in diens huis aan de Catharinastraat 18 in Breda.

  • Soort kunstwerktekening, ontwerp
  • ObjectnummerRP-T-1968-354
  • Afmetingenhoogte 328 mm x breedte 208 mm
  • Fysieke kenmerkenpenseel in grijs, potlood

Identificatie

  • Titel(s)

    Ontwerp voor een zaalstuk: musicerend gezelschap in tuin

  • Objecttype

  • Objectnummer

    RP-T-1968-354

  • Beschrijving

    Ontwerp voor een schildering. Ontwerptekening gemaakt in opdracht van Mr. Huijbert van Rijckevorsel (1709-1770) voor een vertrek in diens huis aan de Catharinastraat 18 in Breda.


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    tekenaar: Dionys van Nijmegen

  • Datering

    1756

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    penseel in grijs, potlood

  • Afmetingen

    hoogte 328 mm x breedte 208 mm


Dit werk gaat over

  • Onderwerp


Verwerving en rechten

  • Verwerving

    aankoop 1968

  • Copyright

  • Herkomst

    …; collection Van Nijmegen family, before 1900;{Note RMA.} from whom acquired by Dirk Hudig (1842-1915), Nijmegen, Rotterdam;{Note RMA.} ? his son Dirk Hudig (1872-1934); his son Ate Ferrand Whaley Hudig (1904-?), Bussum; from whom purchased, with 150 other drawings, by the museum, 1968

  • Opmerkingen

    Deze herkomstzin is geformuleerd met een speciale focus op de periode 1933-45 en zou daarom nog onvolledig kunnen zijn. Er kan aanvullende herkomstinformatie in het museum aanwezig zijn. Indien het object een mogelijk niet-heldere of incomplete herkomst heeft voor de periode 1933-45, ontvangt het museum graag aanvullende informatie met betrekking tot de Tweede Wereldoorlog-periode.


Documentatie


Gerelateerde objecten

  • Gerelateerd


Duurzaam webadres