Offer van Kaïn en Abel

Johann Sadeler (I) (vermeld op object), 1583

Kaïn en Abel brengen ieder een offer. Op de voorgrond Kaïns offeraltaar, waarop hij korenschoven en vruchten offert. De rook van het offer stijgt niet omhoog. Op de achtergrond, Abels offeraltaar, waarop hij een schaap offert. De rook gaat omhoog. Boven in de lucht verschijnt God in de wolken. God keurt Abels offer goed. Kaïn wordt daarom zo kwaad, dat hij Abel met een kaakbeen wil doodslaan. Op de achtergrond de moord op Abel door zijn broer Kaïn. Rechts de hut van Adam en Eva. Onder de voorstelling een verklarende tekst in het Latijn. Deze prent maakt deel uit van een album.

  • Soort kunstwerkprent, albumblad
  • ObjectnummerRP-P-2005-214-6-2
  • Afmetingenalbumblad: hoogte 538 mm x breedte 380 mm, prent: hoogte 201 mm (afgesneden binnen plaatrand) x breedte 257 mm (afgesneden binnen plaatrand)
  • Fysieke kenmerkengravure met de hand gekleurd in blauw, groen, rood, geel en bruin; geplakt op perkamenten albumblad; rond de prent een kader in blauw, zwart en goud