Italiaans landschap met drie musicerende vrouwen

Gerard de Lairesse, ca. 1687

Gerard Lairesse (1641 - 1711) en Johannes Glauber (1646 - ca. 1726). Italiaans landschap met drie musicerende vrouwen.

  • Soort kunstwerkschilderij, muurschildering
  • ObjectnummerSK-A-4214
  • Afmetingendrager: hoogte 282 cm x breedte 217 cm, buitenmaat: diepte 7,5 cm (drager incl. SK-L-5001), geheel: gewicht (eigenschap) 51 kg (drager incl. SK-L-5001)
  • Fysieke kenmerkenolieverf op doek

Identificatie

  • Titel(s)

    Italiaans landschap met drie musicerende vrouwen

  • Serietitel(s)

    Kamerbeschildering voor het huis van Jacob de Flines te Amsterdam

  • Objecttype

  • Objectnummer

    SK-A-4214

  • Beschrijving

    Italiaans berglandschap rechts op de voorgrond een groepje van drie musicerende vrouwen. Links, meer naar achteren, twee heders. Rechts een doorp en kasteel op een berghelling. Onderdeel van een reeks van vier schilderingen (SK-A-4213/4216) voor het huis van Jacob de Flines aan de Herengracht te Amsterdam.


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    • schilder: Gerard de Lairesse
    • schilder: Johannes Glauber
  • Datering

    ca. 1687

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    olieverf op doek

  • Afmetingen

    • drager: hoogte 282 cm x breedte 217 cm
    • buitenmaat: diepte 7,5 cm (drager incl. SK-L-5001)
    • geheel: gewicht (eigenschap) 51 kg (drager incl. SK-L-5001)

Dit werk gaat over

  • Persoon

  • Onderwerp


Verwerving en rechten

  • Copyright

  • Herkomst

    See the provenance for SK-A-4213.

  • Opmerkingen

    Deze herkomstzin is geformuleerd met een speciale focus op de periode 1933-45 en zou daarom nog onvolledig kunnen zijn. Er kan aanvullende herkomstinformatie in het museum aanwezig zijn. Indien het object een mogelijk niet-heldere of incomplete herkomst heeft voor de periode 1933-45, ontvangt het museum graag aanvullende informatie met betrekking tot de Tweede Wereldoorlog-periode.


Documentatie

    • O. Sirèn, Nicodemus Tessin D.Y.S. Studieresor, Stockholm 1914, p. 71 (bezoek van de architect Tessin aan het atelier van Lairesse in 1687, waar hij deze schilderijen ziet).
    • Het Geslacht Nolthenius 2, eerste stuk, Haarlem 1930, p. 792-794.
    • C.C. van de Graft, 'Gérard Lairesse en Utrecht', Maandblad van Oud-Utrecht (1942), p. 49-50.

Gerelateerde objecten

  • Gerelateerd


Duurzaam webadres