Gezicht op het Oude Stadhuis, de Nieuwe Kerk en de Waag op de Dam te Amsterdam

Cornelis Dircksz. Boissens (mogelijk), 1594 - in of voor 1665

Gezicht op de Dam te Amsterdam, met links het Oude Stadhuis, rechts daarvan op de achtergrond de Nieuwe Kerk en in het midden de Waag. Rechts op de voorgrond de herberg de Witte Leeuw, daarachter 't Water. Op de Dam vele figuren. Linksboven het wapen van Holland, in het midden de titel, en rechtsboven het wapen van Amsterdam.

  • Soort kunstwerkprent, boekillustratie
  • ObjectnummerRP-P-AO-25-17-1
  • Afmetingenblad: hoogte 199 mm (binnen plaatrand afgesneden) x breedte 327 mm (binnen plaatrand afgesneden)

Identificatie

  • Titel(s)

    • Amstelredam (titel op object)
    • Gezicht op het Oude Stadhuis, de Nieuwe Kerk en de Waag op de Dam te Amsterdam
  • Objecttype

  • Objectnummer

    RP-P-AO-25-17-1

  • Beschrijving

    Gezicht op de Dam te Amsterdam, met links het Oude Stadhuis, rechts daarvan op de achtergrond de Nieuwe Kerk en in het midden de Waag. Rechts op de voorgrond de herberg de Witte Leeuw, daarachter 't Water. Op de Dam vele figuren. Linksboven het wapen van Holland, in het midden de titel, en rechtsboven het wapen van Amsterdam.

  • Opschriften / Merken

    verzamelaarsmerk, recto rechtsonder, gestempeld: Lugt 195

  • Catalogusreferentie

    Aantal staten bekend 1(2)


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    prentmaker: Cornelis Dircksz. Boissens (mogelijk), Amsterdam

  • Datering

    1594 - in of voor 1665

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Afmetingen

    blad: hoogte 199 mm (binnen plaatrand afgesneden) x breedte 327 mm (binnen plaatrand afgesneden)


Toelichting

  • Huidige staat van prent ook gebruikt in: Boissens, Cornelis Dircksz. Promtuarium variarum scripturarum. Ex quo Latini, Itali, Galli, Hispani, Germani, Angli, Belgaequè vernaculae suae scriptionis proprietatem et formationem depromere possunt. Amsterdam: Cornelis Claesz, s.a. [1594-1609]. En mogelijk ook in andere publicaties. Latere staat van prent (met 'Den Dam en Markt tot' boven en 'Omtrent 't Iaar 1570' onder de titel) ook gebruikt in: Domselaer, Tobias en Isaac Commelin. Beschryvinge van Amsterdam: haar eerste oorspronk uyt den huyze der heeren van Aemstel en Aemstellant (…). 6 delen. Amsterdam: Marcus Willemsz van Doornick, 1665, dl. 3. Zie ook RP-P-AO-20-19.


Dit werk gaat over

  • Onderwerp

  • Plaats


Verwerving en rechten


Documentatie


Duurzaam webadres