Gedenkstuk opgedragen aan koning Lodewijk Napoleon

Johannes Hubertus Reygers, 1807

Papierknipwerk achter glas door J.H. Reijgers, 1807. J.H. Reijgers, de maker van dit papierknipwerk, was tekenleraar in Middelburg. Hij droeg het werkstuk op aan koning Lodewijk Napoleon, die het liet aankopen om het een plaats te geven in het Koninklijk Museum. Deze voorloper van het Rijksmuseum was enige tijd gevestigd in de bovenzalen van het koninklijk paleis op de Dam (voorheen het stadhuis van Amsterdam).

  • Soort kunstwerkgedenkteken, knipkunst
  • ObjectnummerNG-NM-8347
  • Afmetingenhoogte 63,5 cm x breedte 54,5 cm x diepte 13 cm

Identificatie

  • Titel(s)

    Gedenkstuk opgedragen aan koning Lodewijk Napoleon

  • Objecttype

  • Objectnummer

    NG-NM-8347

  • Beschrijving

    In een vergulde lijst en achter glas een gedenkstuk op lichtblauwe fond: een vaas, overdadig versierd met krijgsattributen, medaillons en plantmotieven, met zwarte voet, in een nis met links een schild met vrijheidsmaagd en rechts een schild met anker. Boven de nis een opengeslagen boek, daarboven gekroonde schild met het gecombineerde wapen van Nederland en het Franse Keizerrijk, geflankeerd links en rechts door ovale schilden, met links de initialen van Lodewijk Napoleon, en rechts E. de Beauharnais.

  • Opschriften / Merken

    • signatuur, rechtsonder: ‘J. H. Reygers, te Middelburg in Zeeland’
    • opschrift, onder, op een rechthoekig tablet, in inkt geschreven: ‘AAN ZYNE MAJESTEIT!
      DEN KONING VAN HOLLAND!
      Wordt dit Gedenkstúk met alle Hoogachting door
      deszelfs Onderdanige en Gehoorzame dienaar
      J. H. Reijgers. Eerbiedig Aangeboden.’
    • initialen: ‘E H B’ (Eugénie Hortense de Beauharnais.)
    • initialen: ‘L N’ ineen (Lodewijk Napoleon)

Vervaardiging

  • Vervaardiging

    vervaardiger: Johannes Hubertus Reygers, Middelburg (Zeeland)

  • Datering

    1807

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Afmetingen

    hoogte 63,5 cm x breedte 54,5 cm x diepte 13 cm


Toelichting

  • Reygers, een tekenleraar in Middelburg, droeg dit zelfgemaakte werkstuk op aan Lodewijk Napoleon. De koning liet het aankopen voor het Koninklijk Museum.


Dit werk gaat over

  • Persoon

  • Onderwerp

  • Periode

    1806 - 1810


Verwerving en rechten


Documentatie

  • Documentatiemap.


Duurzaam webadres