Erepenning van de stad Genève voor de Nederlandse vestingbouwer Maximiliaan d’Yvoy

anoniem, 1676

De penningcollectie van het Rijksmuseum is bijna anderhalve eeuw oud en omvat zo’n 12.500 objecten. Het museum blijft de collectie met bijzondere penningen uitbreiden. Soms worden ze gekocht, soms geschonken of in bruikleen gegeven. Enkele van de bijzonderste aanwinsten uit de afgelopen jaren laten we hier zien. Het gaat om erepenningen en gedenkpenningen. Sommige hiervan zijn uniek en afkomstig van de nazaten van degene die ooit de penning kreeg.

  • Soort kunstwerkpenning
  • ObjectnummerNG-2018-333
  • Afmetingendiameter 6 cm x gewicht (eigenschap) 82 g (het aan de penning vastgemaakte oog maakt het onmogelijk het eigenlijke gewicht van alleen de penning vast te stellen)
  • Fysieke kenmerkengoud, gegraveerd

Identificatie

  • Titel(s)

    • Erepenning van de stad Genève voor de Nederlandse vestingbouwer Maximiliaan Yvoy
    • Erepenning van de stad Genève voor de Nederlandse vestingbouwer Maximiliaan d’Yvoy
  • Objecttype

  • Objectnummer

    NG-2018-333

  • Beschrijving

    Gegraveerde gouden penning met draagoog, met op de voorzijde: wapen van Genève met tekst en datum, binnen omschrift; keerzijde: gezicht op de stad Genève met prominent de vestingwerken, binnen omschrift.


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    medailleur: anoniem, Europa

  • Datering

    1676

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    goud, gegraveerd

  • Afmetingen

    diameter 6 cm x gewicht (eigenschap) 82 g (het aan de penning vastgemaakte oog maakt het onmogelijk het eigenlijke gewicht van alleen de penning vast te stellen)


Dit werk gaat over

  • Persoon

  • Plaats


Verwerving en rechten

  • Credit line

    Aankoop mogelijk gemaakt door Familie M. van Poecke/Rijksmuseum Fonds en een bijdrage uit de nalatenschap van mevr. J.D. Driessen/Rijksmuseum Fonds

  • Verwerving

    aankoop 2018-09-20

  • Copyright


Documentatie

  • Pax in Nummis 97.


Duurzaam webadres