Drie vazen

Meissener Porzellan Manufaktur, ca. 1735

Objecten met een rood fond zijn zeer zeldzaam. Bovendien zijn de voorstellingen op deze vazen van zeer hoge kwaliteit: havenscènes met een lage horizon en zogeheten indianische Blumen rond de hals.

  • Soort kunstwerkvaas
  • ObjectnummerBK-17401-B
  • Afmetingengeheel: hoogte 22 cm x diameter 15,6 cm

Identificatie

  • Titel(s)

    • Drie vazen
    • Vaas, veelkleurig beschilderd met waterlandschappen met kooplieden in uitgespaarde vierpassen in een oranjerode fond
  • Objecttype

  • Objectnummer

    BK-17401-B

  • Beschrijving

    Vaas van beschilderd porselein. Op het onderste gedeelte na is de vaas bedekt met een oranjerode fond, waarin steeds twee accoladevormige vierpassen zijn uitgespaard met europese kooplieden bij balen aan de oever van een baai met schepen. Het komvormige onderste deel van de vaas, dat iets breder is, is beschilderd met Indianische Blumen. De vaas is gemerkt.

  • Opschriften / Merken

    • vormersmerk, onderzijde, ingekrast: x (Rückert 1996, afb. 6, nr. 33) (Johann Daniel Rehschuh.)
    • fabrieksmerk, onderzijde, geschilderd in onderglazuurblauw: ‘AR’

Vervaardiging

  • Vervaardiging

    • porseleinfabriek: Meissener Porzellan Manufaktur, Meissen
    • porseleinschilder: toegeschreven aan Adam Friedrich von Löwenfinck, Meissen
    • porseleinmodelleur: Johann Daniel Rehschuh, Meissen
  • Datering

    ca. 1735

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Afmetingen

    geheel: hoogte 22 cm x diameter 15,6 cm


Verwerving en rechten

  • Copyright

  • Herkomst

    See the provenance for BK-17401-A.

  • Opmerkingen

    Deze herkomstzin is geformuleerd met een speciale focus op de periode 1933-45 en zou daarom nog onvolledig kunnen zijn. Er kan aanvullende herkomstinformatie in het museum aanwezig zijn. Indien het object een mogelijk niet-heldere of incomplete herkomst heeft voor de periode 1933-45, ontvangt het museum graag aanvullende informatie met betrekking tot de Tweede Wereldoorlog-periode.


Documentatie

    • Malcolm D. Gutter, 'Meissen red ground wares', The Antique Collector, (1989) feb., p. 38.
    • Die Weltkunst 5 (1931) nr. 13, p. 3, afb.
    • Pantheon 7 (1931), p. 72, afb. 5.
    • Ludwig Schnorr von Carolsfeld en Hans Huth, Die Sammlung Erich von Goldschmidt-Rothschild, veilingcatalogus Hermann Ball en Paul Graupe, 25-3-1931, p. 171, nr. 582, Taf. 87.

Gerelateerde objecten

  • Gerelateerd


Duurzaam webadres