Bugel

Embach & Co, Ludwig, ca. 1820

Muziek is van oudsher heel belangrijk bij festiviteiten zoals militaire parades, kroningen, koninklijke bruiloften, maar ook bij begrafenissen. Ze geeft een bijeenkomst plechtigheid en grandeur. Om deze muziek te maken bestaan er in Europa al sinds de middeleeuwen speciale korpsen. Deze tentoonstelling belicht verschillende soorten muziekkorpsen en hun instrumenten, van de 16de tot in de 19de eeuw.

  • Soort kunstwerkblaasinstrument, muziekinstrument, bugel
  • ObjectnummerNG-NM-10385-175
  • Afmetingenlengte 30,5 cm x breedte 13 cm

Identificatie

  • Titel(s)

    Bugel

  • Objecttype

  • Objectnummer

    NG-NM-10385-175

  • Beschrijving

    Een bugel van messing aan een groen koord, met kwasten. Het oorspronkelijke koord ontbreekt. Gebruikt door de infanterie. De naam van de vervaardiger is gegraveerd in de beker: L. Embach & Co. Amsterdam.

  • Opschriften / Merken

    inscriptie, op de beker: ‘L. Embach & Co. Amsterdam.’


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    Embach & Co, Ludwig, Amsterdam

  • Datering

    ca. 1820

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Afmetingen

    lengte 30,5 cm x breedte 13 cm


Dit werk gaat over

  • Onderwerp

  • Periode

    1830 - 1832


Verwerving en rechten

  • Credit line

    Schenking van de Koninklijke Militaire Academie

  • Verwerving

    schenking 1895-09-25

  • Copyright


Documentatie

  • Giovanni Paolo di Stefano, 'Music Parade: a new display at the Rijksmuseum', CIMCIM Bulletin (Apr., 2020), p. 30-33: 32


Duurzaam webadres