Boudoir van mevrouw Satan met dienstmeisje en skelet

anoniem, 1868 - 1873

  • Soort kunstwerkstereofoto (tissue)
  • ObjectnummerRP-F-F09670
  • Afmetingensecundaire drager: hoogte 88 mm x breedte 178 mm
  • Fysieke kenmerkengeperforeerde albuminedruk, geplakt op met de hand gekleurd transparant papier; tussen gepreegd karton

Identificatie

  • Titel(s)

    • Boudoir van mevrouw Satan met dienstmeisje en skelet
    • Le Boudoir de Mme Satan (titel op object)
  • Serietitel(s)

    Les Diableries

  • Objecttype

  • Objectnummer

    RP-F-F09670

  • Opschriften / Merken

    • nummer, recto, afgedrukt: ‘63.’
    • opschrift, recto, gepreegd: ‘DÉPOSÉ/ Ch D’ Niet hetzelfde als een wettelijke copyright. Met ‘entered’, ‘registered’, ‘déposé’, e.d. claimde een persoon eigenaarschap van een foto middels deponering in een wettelijk depot. Dit garandeerde echter niet persé juridische bescherming tegen ongewenste vermenigvuldiging door derden.
    • opschrift, recto, gepreegd: ‘PROPRIÉTÉ/ B.K./ PARIS’

Vervaardiging

  • Vervaardiging

    • fotograaf: anoniem, Frankrijk
    • uitgever: Adolphe Block (vermeld op object), Parijs
  • Datering

    1868 - 1873

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    geperforeerde albuminedruk, geplakt op met de hand gekleurd transparant papier; tussen gepreegd karton

  • Afmetingen

    secundaire drager: hoogte 88 mm x breedte 178 mm


Toelichting

  • De serie 'Les Diableries' verbeeldt scènes van het dagelijkse leven in de hel, bedoeld als moralistisch en satirisch commentaar op het autoritaire bewind van Napoleon III in Frankrijk. De taferelen werden minutieus uit klei gefabriceerd en vervolgens met een stereocamera gefotografeerd.


Dit werk gaat over

  • Onderwerp

  • Plaats


Verwerving en rechten


Duurzaam webadres