Weidelandschap met vee

Willem Roelofs (I), ca. 1880

De kunstenaars van de Haagse School hadden, anders dan de romantische schilders, oog voor de schoonheid van de polder. In plaats van romantische, gevarieerde landschappen schilderden zij groene weiden met een wijde horizon, waarin koeien stil liggen te herkauwen. Daarmee oogstten ze waardering en ontstond het beeld van Nederland als een groen, vlak polderland onder grijsblauwe luchten.

  • Soort kunstwerkschilderij
  • ObjectnummerSK-A-4114
  • Afmetingendrager: hoogte 49,2 cm x breedte 77,3 cm, drager+lijst: hoogte 83 cm x breedte 113 cm x diepte 13 cm
  • Fysieke kenmerkenolieverf op paneel

Identificatie

  • Titel(s)

    Weidelandschap met vee

  • Objecttype

  • Objectnummer

    SK-A-4114

  • Beschrijving

    Weidelandschap met koeien. Links melkt een boer een koe, naast hem liggen een juk en een emmer. Een vrouw met een juk op de schouders en twee kinderen lopen langs een hek.

  • Opschriften / Merken

    signatuur, linksonder: ‘W. Roelofs’


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    schilder: Willem Roelofs (I)

  • Datering

    ca. 1880

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    olieverf op paneel

  • Afmetingen

    • drager: hoogte 49,2 cm x breedte 77,3 cm
    • drager+lijst: hoogte 83 cm x breedte 113 cm x diepte 13 cm

Dit werk gaat over

  • Onderwerp


Verwerving en rechten

  • Credit line

    Schenking van mevrouw T.L. Laue-Drucker, Den Haag

  • Verwerving

    schenking 1965

  • Copyright

  • Herkomst

    Inv.; collection Mr Tiete van Hettinga Tromp (?- 1906), Leeuwarden;{Note RMA.} sale, Jacques Goudstikker [section 'Various Properties'], Amsterdam (F. Muller), 8 October 1940, no. 174, fl. 1,400, to the dealer B. Houthakker;{Copy RMA.}…; collection Palthe;{Note RMA.}…; from the dealer P.A. Scheen, The Hague, fl. 27,000, to Theresia Louise Laue, née Drucker (1882-?), The Hague;{Note RMA.} by whom donated to the museum, 1965

  • Opmerkingen

    Deze herkomstzin is geformuleerd met een speciale focus op de periode 1933-45 en zou daarom nog onvolledig kunnen zijn. Er kan aanvullende herkomstinformatie in het museum aanwezig zijn. Indien het object een mogelijk niet-heldere of incomplete herkomst heeft voor de periode 1933-45, ontvangt het museum graag aanvullende informatie met betrekking tot de Tweede Wereldoorlog-periode.


Documentatie


Duurzaam webadres