Gustaaf II Adolf van Zweden

anoniem, 1775 - 1800

Portretten van Europese vorsten en geleerden Japan, laatste kwart 18de eeuw. De VOC exporteerde lakwerkproducten die voor de Europese markt op bestelling werden gemaakt. Met Europese prenten als voorbeeld maakten Japanse ambachtslieden in opdracht van de VOC series portretten.

  • Soort kunstwerkplaquette
  • ObjectnummerNG-NM-6302
  • Afmetingenhoogte 11,7 cm x breedte 8,8 cm x diepte 0,5 cm

Identificatie

  • Titel(s)

    Gustaaf II Adolf van Zweden

  • Objecttype

  • Objectnummer

    NG-NM-6302

  • Beschrijving

    Ovale gelakte koperen plaquette met op de onderste helft de portretbuste van Gustaaf II Adolf met hoofd naar rechts gewend. Hij heeft een kalend hoofd, een snor en sik. Hij draagt een rijkversierd mantel met vierkante kraag, waarop een sjerp schuin over zijn rechterschouder. Het opschrift en portret zijn goudkleurig. Voorzijde opschrift middenboven: GVSTAVE ADOLPHE; middenonder: COSTVO ADOLPHO. D.C / SVFCOPVMPEX. Keerzijde: Roy de Suede / Tué à la Bataille de Lutz en le 16.9.bre 1632 agé de 39 / ans.


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    anoniem, Japan

  • Datering

    1775 - 1800

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Afmetingen

    hoogte 11,7 cm x breedte 8,8 cm x diepte 0,5 cm


Toelichting

  • Het portret van Gustaaf II Adolf is vervaardigd naar een kopergravure afgebeeld in: L'Europe Illustré 1777, dl. 5. Er bestaan van deze plaquette meerdere exemplaren.


Dit werk gaat over

  • Persoon

  • Plaats

  • Periode

    1594 - 1632


Verwerving en rechten


Documentatie

  • Documentatiemap: aantekeningen R. van Luttervelt voor 1963.


Gerelateerde objecten

  • Gerelateerd


Duurzaam webadres