Drijfijs B

Chizuko Yoshida (vermeld op object), 1995

Haar hele leven bleef het verbeelden van geluid een belangrijk aspect in het werk van Chizuko Yoshida. Op 71-jarige leeftijd reisde ze af naar Hokkaido, in het noorden van Japan, om drijfijs te bestuderen. Daarna maakte ze deze prent. Yoshida zei erover dat ze zowel het zien van het drijfijs als het geluid van de botsende ijsschotsen wilde weergegeven.

  • Soort kunstwerkprent
  • ObjectnummerRP-P-2020-64
  • Afmetingenbeeld: hoogte 680 mm x breedte 510 mm
  • Fysieke kenmerkenkleurenhoutsnede

Identificatie

  • Titel(s)

    Drijfijs B

  • Objecttype

  • Objectnummer

    RP-P-2020-64

  • Beschrijving

    Een gezicht op een watervlakte in de kleuren blauw, groen en paars, met drijvende stukken ijs. Op 71-jarige leeftijd reisde Chizuko Yoshida naar Hokkaido, in het noorden van Japan, om drijfijs te zien. In deze prent wilde ze zowel het fenomeen zelf, als het geluid van de botsende ijsschotsen weergegeven.


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    prentmaker: Chizuko Yoshida (vermeld op object), Japan

  • Datering

    1995

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    kleurenhoutsnede

  • Afmetingen

    beeld: hoogte 680 mm x breedte 510 mm


Verwerving en rechten

  • Credit line

    Schenking van mevrouw A. Yoshida, Tokyo

  • Verwerving

    schenking 2022-09-08

  • Copyright


Documentatie

    • Marije Jansen, ‘Een schenking uit Japan - Drie generaties vrouwelijke prentkunstenaars’, in Aziatische Kunst 2 (2024), p. 48, afb. 5
    • Marije Jansen, ‘Recent Acquisitions: Women in the Rijksmuseum Collection, nr 12: Fujio Yoshida, The Rijksmuseum Bulletin, 73 (2025) nr. 1, p. 109

Duurzaam webadres