Benares

Marius Bauer, 1913

In een idyllische setting toont Bauer het leven in Benares, een van de oudste steden ter wereld aan de rivier de Ganges. Bauer reisde in 1897 bijna zes maanden door India, waar hij de rest van zijn leven inspiratie uit putte. In zijn kunstwerken is geen plaats voor leed en armoede. Hij laat de zonovergoten stad zien met een badende vrouw en kind, en roeiers die een sloep afduwen.

  • Soort kunstwerkschilderij
  • ObjectnummerSK-A-4975
  • Afmetingendrager: hoogte 137 cm x breedte 117 cm, buitenmaat: diepte 7,8 cm (drager incl. SK-L-4730)
  • Fysieke kenmerkenolieverf op doek

Identificatie

  • Titel(s)

    • Benares, 1913
    • Benares
  • Objecttype

  • Objectnummer

    SK-A-4975

  • Beschrijving

    Uitsnede van de trappen die uitkomen in de rivier de Ganges, India. In het midden een grote stenen trap, links is nog deels het Ramawahat Ghat (Ram Ghat) te zien en rechts het Brij Rama Paleis. Verspreid op de trappen mensen en links op de voorgrond een boot in de rivier.

  • Opschriften / Merken

    signatuur, linksonder: ‘m bauer’


Vervaardiging

  • Vervaardiging

    schilder: Marius Bauer

  • Datering

    1913

  • Zoek verder op


Materiaal en techniek

  • Fysieke kenmerken

    olieverf op doek

  • Afmetingen

    • drager: hoogte 137 cm x breedte 117 cm
    • buitenmaat: diepte 7,8 cm (drager incl. SK-L-4730)

Dit werk gaat over

  • Onderwerp

  • Plaats


Verwerving en rechten

  • Credit line

    Legaat van mevrouw W. van Iterson

  • Verwerving

    legaat 2002-07

  • Copyright

  • Herkomst

    …; purchased from the dealer E.J. van Wisselingh by Dr Jacob Rotgans(1859-1948), Baarn, 1913;{Note RMA.} by descent to Frits and Jenny van Iterson, née Rotgans, The Hague, Wassenaar;{Note RMA.} from whom to Mrs Dr Wout van Iterson, Amsterdam;{Note RMA} by whom bequeathed to the museum, 2002

  • Opmerkingen

    Deze herkomstzin is geformuleerd met een speciale focus op de periode 1933-45 en zou daarom nog onvolledig kunnen zijn. Er kan aanvullende herkomstinformatie in het museum aanwezig zijn. Indien het object een mogelijk niet-heldere of incomplete herkomst heeft voor de periode 1933-45, ontvangt het museum graag aanvullende informatie met betrekking tot de Tweede Wereldoorlog-periode.


Documentatie

    • Cat. tent. Eeretentoonstelling M.A.J. Bauer, Amsterdam (Stedelijk Museum) 1933
    • R.W.P. de Vries jr., M.A.J. Bauer, Amsterdam 1944, (afb.) p. 69
    • Cat. tent. Marius Alexander Jacques Bauer. Keuze tentoonstelling van schilderijen ontstaan in de jaren 1895-1915, Amsterdam (E.J. van Wisselingh & Co) 1937, cat.nr. 2
    • Cat. tent. Catalogo della XIIe Esposizione internazionale d'arte della cita de Venezia, 1920. p. 107, cat.nr. 3.

Gerelateerde objecten

  • Gerelateerd


Duurzaam webadres