Ontwerp voor de graftombe van Hugo de Groot, overleden 1645

Jan Caspar Philips (mentioned on object), 1711 - 1727

Ontwerp uit 1663 voor de graftombe van Hugo de Groot, overleden 28 augustus 1645, voor de Nieuwe Kerk te Delft. De opdracht voor het ontwerp verleend aan Rombout Verhulst in 1663; het ontwerp is uiteindelijk niet uitgevoerd.

  • Artwork typeprint
  • Object numberRP-P-1905-1662
  • Dimensionsheight 265 mm x width 182 mm
  • Physical characteristicsgravure en ets

Identification

  • Title(s)

    • Afbeelding van het beraamde Pronk-graf van den Heere Hugo de Groot (title on object)
    • Ontwerp voor de graftombe van Hugo de Groot, overleden 1645
  • Object type

  • Object number

    RP-P-1905-1662

  • Description

    Ontwerp uit 1663 voor de graftombe van Hugo de Groot, overleden 28 augustus 1645, voor de Nieuwe Kerk te Delft. De opdracht voor het ontwerp verleend aan Rombout Verhulst in 1663; het ontwerp is uiteindelijk niet uitgevoerd.

  • Inscriptions / marks

    collector's mark: Lugt 2228

  • Catalogue reference

    • FMP 2041
    • FMH 1902

Creation

  • Creation

    • printmaker: Jan Caspar Philips (mentioned on object), Amsterdam
    • after design by Rombout Verhulst (mentioned on object)
  • Dating

    1711 - 1727

  • Search further with


Material and technique

  • Physical description

    gravure en ets

  • Dimensions

    height 265 mm x width 182 mm


Explanatory note

  • Gebruikt als illustratie in: Cornelis van Alkemade, Inleidinge tot het ceremonieel, en de plegtigheden der begraavenissen en der wapen-kunde, Andries Voorstad (I), Delft 1713 en in Caspar Brandt, Historie van het leven des heeren Huig de Groot, J. van Braam (Dordrecht) en G. onder de Linden (Amsterdam) 1727.


This work is about

  • Person

  • Subject

  • Place


Acquisition and rights


Documentation

  • Frederik Muller, De Nederlandsche geschiedenis in platen : beredeneerde beschrijving van Nederlandsche historieplaten, zinneprenten en historische kaarten, 4 delen, F. Muller, Amsterdam 1863-1882, dl. I (jaren 100 tot 1702), p. 268, nr. 1902.


Persistent URL